25 i 26 października Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych MPO Warszawa przy ul. Kampinoskiej i ul. Tatarskiej gościły uczniów szkół podstawowych. Wizyty odbywały się w ramach projektu edukacyjnego spółki pn. "Las To Dom". Dzieci poznały szczegóły działalności PSZOK-ów. Dowiedziały się, jak ważna jest ich rola w sukcesywnym redukowaniu liczby dziskich wysypisk śmieci. Nie zabrakło również symbolicznych upominków, które z pewnością ugruntują zdobytą wiedzę i pozwolą wesprzeć naturę.
Projekt edukacyjny "Las To Dom" to najnowsza inicjatywa MPO, której adresatami są dzieci i młodzież. Jej głównym celem stało się przybliżenie uczniom zasad i najistotniejszych aspektów funkcjonowania Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które spółka prowadzi od marca tego roku.
- W ciągu dwóch dni spotkaliśmy się z blisko setką uczniów. 25 października PSZOK przy ul. Kampinoskiej 1 odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 237. Kolejnego dnia poznawaliśmy punkt przy ul. Tatarskiej 2/4 wraz z klasami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edulab - mówi Jakub Turowicz z zespołu prasowego MPO Warszawa.
Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, jakie odpady można dostarczać do PSZOK-ów. Poznały obowiązujące limity oraz najważniejsze zasady, które obowiązują korzystających z punktów mieszkańców. Po wyczerpującej, ale i satysfakcjonującej wycieczce, goście mogli poczuć się jak członkowie załóg MPO, które odbierają odpady od mieszkańców. Wszyscy ochoczo zasiedli za kierownicami nowoczesnych pojazdów bezpylnych.
Finałem akcji "Las To Dom" w obu PSZOK-ach było przekazanie uczniom biodegradowalnych torebek upominkowych. Zawierały m.in. dziesięciopaki woreczków na bioodpady oraz sadzonki świerka białego. Była to pierwsza edycja inicjatywy, która ma przybliżać najmłodszym PSZOK-i oraz uświadamiać, jak istotna jest ich rola w procesie likwidowania dzikich wysypisk śmieci, które powstają m.in. w lasach.
Informacje na temat Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych można znaleźć TUTAJ.